loading...

raziejazayeri1364

۱۰ مشكل گوشي هاي موبايل و آموزش تعمير و رفع آن ها

raziejazayeri بازدید : ۱۷ مهر ۱۳۹۸ نظرات (0)

تعمير موبايل

كاربران گوشي هاي موبايل عموما با مشكلات خاصي رو به رو مي‌شوند كه آزاردهنده هستند. برخي از كاربران با نحوه حل و تعمير اين مشكلات آشنايي ندارد، از اينرو ما در اين مقاله قصد داريم به معرفي 10 مشكل گوشي هاي موبايل پرداخته و روش تعمير و رفع آن ها را هم شرح دهيم. با موبايل كمك همراه باشيد.

مقدمه‌اي در رابطه با مشكلات رايج گوشي هاي موبايل و نحوه تعمير آن ها

امكان ندارد كه از گوشي موبايل استفاده كنيد اما حداقل با برخي از مشكلات رايجي كه براي اين گجت ها پيش مي‌آيد سر و كله نزده باشيد. براي رفع يا تعمير اين مشكلات روش ها و راه حل هاي خاصي وجود دارند كه بايد با توجه به شرايط كاربر از سوي آن در نظر گرفته شوند، با اين حال اغلب كاربران با روش هاي محل و تعمير مشكلات مورد نظر چندان آشنايي ندارند.

بنابراين در اين مقاله قصد داريم به معرفي 10 مشكل گوشي هاي موبايل پرداخته و روش تعمير و رفع آن ها را هم شرح دهيم. چنانچه در رابطه با هر يك از مراحل شرح داده شده سوالي داشتيد، مي‌توانيد ضمن تماس با كارشناسان واحد پشتيباني موبايل كمك از آن ها راهنمايي دقيق تري بخواهيد. با ما همراه باشيد.

10 مشكل گوشي هاي موبايل : مشكل خالي شدن شارژ گوشي

خالي شدن زود هنگام شارژ باتري گوشي يا به بيان ديگر نگه نداشتن شارژ توسط گوشي يكي از رايج ترين مشكلاتي است كه كاربران اين گجت ها با آن مواجه هستند. براي جلوگيري از بروز اين مشكل شما بايد سعي كنيد ميزان انرژي مصرفي دستگاه را كاهش دهيد. با انجام كارهايي مثل كم كردن نور صفحه نمايش، قطع اتصال هاي غير ضروري مثل بلوتوث، موبايل ديتا و غيره، روشن نگذاشتن صفحه نمايش گوشي در شرايطي كه به آن نياز نداريد و غيره مي‌توانيد تا حدي با مشكل خالي شدن شارژ گوشي مقابله كنيد.

10 مشكل گوشي هاي موبايل و آموزش تعمير و رفع آن ها

اما اگر شدت خالي شدن شارژ باتري گوشي شما به قدري زياد است كه انجام مسائل ياد شده تاثيري روي آن نمي‌گذارند، بايد به فكر تعويض باتري گوشي خود باشيد. حتما دقت كنيد كه تعويض باتري گوشي را به فرد يا مرجعي قابل اعتماد واگذار كنيد. بدون ترديد موبايل كمك يكي از بهترين گزينه هاي پيش رويتان براي انجام اين كار است. موبايل كمك تعويض باتري گوشي هاي موبايل را با گارانتي اورجينال بودن و در كوتاه ترين زمان ممكن انجام مي‌دهد. براي آشنايي بيشتر با سرويس تعويض موبايل اين شركت و نحوه استفاده از آن توصيه مي‌كنيم حتما مقاله

10 مشكل گوشي هاي موبايل : مشكل شارژ نشدن گوشي موبايل

شارژ نشدن گوشي يكي از شكه كننده ترين مشكل گوشي هاي موبايل محسوب مي‌شود كه براي خيلي از كاربران رخ داده است! تصور كنيد گوشي خود را به شارژ مي‌زنيد اما شارژ نمي‌شود؟! مشكل از چيست؟ عوامل متعددي وجود دارند كه مي‌توانند در اين راستا دخيل بوده و منجر به بروز مشكل در گوشي شما شده باشند. براي مثال ممكن است شارژري كه از آن استفاده مي‌كنيد خراب باشد يا پريز برقي كه از آن استفاده مي‌كنيد معيوب باشد. براي رفع مشكل شارژ نشدن گوشي موبايل حتما از راه حل هايي استفاده كنيد كه در

اما اگر با انجام كارهايي كه در مقاله ضميمه شده شرح داديم باز هم مشكل شارژ نشدن باتري گوشي هوشمندتان رفع نشد، بايد به تعمير سخت افزاري گوشي روي آوريد چون بدون ترديد مشكل از اجزاي داخلي گوشي شماست و به احتمال خيلي زياد برد USB و سوكت شارژ گوشي نياز به تعويض دارند. براي يك كارشناسي دقيق و تعمير موبايل خود با ضمانت و در سريع ترين زمان ممكن مي‌توانيد از سرويس تعميرات موبايل شركت موبايل كمك استفاده كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين رابطه كافيست با شماره‌ي 75147-021 تماس بگيريد.

 

10 مشكل گوشي هاي موبايل : تايپ اشتباه كلمات

يكي ديگر از رايج ترين مشكل گوشي هاي موبايل و كاربران اين محصولات مربوط به تابپ اشتباه كلمات مي‌شود! اين امر ممكن است بنا به دلايل متعددي رخ دهد. براي مثال آشنا نبودن شما با صفحه كليد يا كيبوردهاي لمسي مجازي مي‌تواند يكي از اصلي ترين دلايل بروز اين مشكل باشد. همچنين بكارگيري صفحه كليدهاي مجازي با دكمه هاي كوچك هم مي‌تواند عامل ديگري باشد كه منجر به بروز مشكل تايپ اشتباه باشد. براي رفع اين مشكلات شما فقط مي‌توانيد توانايي خود در بكارگيري كيبوردهاي لمسي را افزايش دهيد.

10 مشكل گوشي هاي موبايل و آموزش تعمير و رفع آن ها

اما در خيلي از موارد ديده شده كه تايپ اشتباه كاربران به دليل پيش بيني كلمات توسط كيبورد مجازي ايجاد مي‌شود. كيبوردهاي مجازي عموما قابليت پيش بيني و تصحيح خودكار كلمات را دارند كه قابليتي كاربردي است، اما از آنجايي كه ما فارسي را با حروف انگليسي (اصطلاحا فينگليش) تايپ مي‌كنيم، كيبورد مجازي گوشي در شناسايي كلمات دچار مشكل مي‌شود و كلمات را به اشتباه تصحيح مي‌كند. براي رفع اين مشكل بايد قابليت پيش بيني كلمات كيبورد را متوقف كنيد و تنظيمات آن را بهينه سازي نماييد. براي آشنايي با نحوه انجام اين كار به مطالعه مقاله 

10 مشكل گوشي هاي موبايل : باز شدن خودكار برنامه ها

يكي ديگر از مشكلاتي كه اغلب كاربران گوشي هاي اندرويدي با آن سر و كله زده‌اند مربوط به باز شدن خودكار برنامه مي‌شود! براي مثال تصور كنيد در حال مرور بخش تنظيمات گوشي خود هستيد و ناگهان اپليكيشن تلگرام به صورت خودكار در گوشي باز و دعوتنامه عضويت شما در كانال تلگرام خاصي ارائه مي‌شود! اگرچه اين مشكل اغلب براي كاربران گوشي هاي اندرويدي رخ مي‌دهد، اما گاها در آيفون و آيپدهاي اپل هم شاهد بروز اين مشكل هستيم. دليل بروز اين مشكل با اپليكيشن هاي مخرب و ويروسي كه در گوشي شما نصب است ارتباط دارد! براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد ويروس هاي اندرويد به

 

10 مشكل گوشي هاي موبايل : شكستن صفحه نمايش

يكي از مهم ترين و رايج ترين مشكل گوشي هاي موبايل مربوط به ظرافت و دوام كم آن ها مي‌شود. گوشي هاي موبايل ظريف هستند و در برابر ضربه و نيروهاي جانبي حساس عمل مي‌كنند. بنابراين در حين بكارگيري اين گجت ها بايد كمال دقت را صرف كنيد تا خداي نكرده گوشي از دستتان نيفتد و دچار آسيب نشود. با اين حال جالب است بدانيد كه شكستن صفحه نمايش يا ال سي دي گوشي هاي موبايل يكي از رايج ترين مشكل اين محصولات است كه عموما در اثر افتادن گوشي از دست كاربر رخ مي‌دهد.

10 مشكل گوشي هاي موبايل و آموزش تعمير و رفع آن ها

اگر ال سي دي يا صفحه نمايش گوشي شما شكست و قصد تعويض آن را داشتيد، به هيچ عنوان گوشي را به دست تعميركاري كه نمي‌شناسيد و به كارش اعتماد نداريد نسپاريد. توصيه مي‌كنيم براي تعويض ال سي دي گوشي خود حتما از كارشناسان تعمير موبايل كمك و سرويس آنلاين اين شركت استفاده كنيد. موبايل كمك سرويس تعويض ال سي دي گوشي هاي موبايل را با بهترين كيفيت ممكن، گارانتي و در كوتاه ترين زمان ارائه مي‌كند. براي آشنايي بيشتر با سرويس تعويض ال سي دي شركت موبايل كمك به

10 مشكل گوشي هاي موبايل : درست كار نكردن دوربين

با پيشرفتي كه شبكه هاي اجتماعي مثل اينستاگرام داشته‌اند، كيفيت عملكرد دوربين گوشي هاي موبايل بيش از پيش حائز اهميت شده است. اين امر سبب شده كه خود به خود درست كار نكردن دوربين گوشي ها به يكي از مهم ترين مشكل گوشي هاي موبايل تبديل شود. درست كار نكردن دوربين گوشي ها ممكن است به عوامل متعدد و متفاوتي وابسته باشند. براي مثال اگر گوشي شما كلا به دوربيني با كيفيت نه چندان مطلوب مجهز باشد، هيچ راه حلي به جز خريد يك گوشي جديد با دوربين قوي تر پيش رويتان قرار نخواهد داشت.

10 مشكل گوشي هاي موبايل و آموزش تعمير و رفع آن ها

اما در برخي شرايط دوربين گوشي با كيفيت است و به مرور از كيفيت عملكرد آن كاسته مي‌شود و مشكلاتي برايش ايجاد مي‌شود. براي مثال خط و خش افتادن روي لنز دوربين مي‌تواند منجر به از بين رفتن كارايي آن شود. در برخي شرايط هم دوربين خيلي از گوشي ها به تدريج با هاله هاي رنگي پوشانده مي‌شوند يا بنا به دلايل نامعلوم كلا از كار مي‌افتند! براي رفع اين مشكلات بايد به تعمير سخت افزاري موبايل روي آوريد. باز هم توصيه مي‌كنيم كه براي تعويض دوربين گوشي خود حتما آن را به تعميركار مجرب و قابل اعتمادي بسپاريد. كارشناسان تعمير شركت موبايل كمك با در اختيار داشتن جديدترين ابزارهاي نوين تعميرات موبايل مي‌توانند تعويض دوربين گوشي را شما را انجام داده و بهترين را براي رفع مشكل گوشي هاي موبايل ايجاد كنند.

10 مشكل گوشي هاي موبايل : از كار افتادن گوشي در اثر آب خوردگي

يكي ديگر از رايج ترين مشكل گوشي هاي موبايل آب خوردگي است! گوشي ها از اجزاي الكترونيكي بسيار ظريف و حساسي تشكيل شده‌اند كه تماس آب با آن ها مي‌تواند صدمات جبران ناپذيري را به بار آورد. در بسياري از موارد ديده شده كه گوشي كاربران در اثر تماس با آب دچار سوختگي يا بهتر بگوييم از كار افتادگي مي‌شود. اين از كار افتادگي مي‌تواند در اجزاي سخت افزاري متعدي همچون برد يا ال سي دي گوشي رخ دهد.

10 مشكل گوشي هاي موبايل و آموزش تعمير و رفع آن ها

 

بهترين كاري كه شما مي‌توانيد براي نجات يا تعمير يك گوشي آب خورده انجام دهيد اين است كه از مراحل عنوان شده در مقاله تبعيت كنيد. اگر نتوانستيد گوشي آب خورده خود را نجات دهيد، توصيه مي‌كنيم كه نا اميد نشويد و شانس خود را براي آخرين بار امتحان كنيد و از كارشناسان موبايل كمك بخواهيد تا نگاهي به گوشي شما بيندازند و تلاش خود را در راستاي تعمير گوشي انجام دهند. كارشناسان واحد تعمير موبايل كمك با دقت گوشي آب خورده شما را بررسي و اجزاي سخت افزاري از كار افتاده آن را شناسايي خواهند كرد و در صورت موافقت شما نسبت به تعويض آن ها اقدام مي‌نمايند.

10 مشكل گوشي هاي موبايل : اعتياد كاربر به گوشي!

10 مشكل گوشي هاي موبايل و آموزش تعمير و رفع آن ها

مشكلي كه در اين قسمت معرفي مي‌كنيم در اصل به خود گوشي مربوط به نمي‌شود و مشكلي است كه براي كاربر آن به وجود مي‌آيد! اعتياد به گوشي يكي از رايج ترين مشكلاتي است كه اين محصولات براي كاربرانشان به ارمغان آورده‌اند. گسترش استفاده از شبكه هاي اجتماعي همچون اينستاگرام، فيسبوك، اپليكيشن هاي مسنجري همچون تلگرام، وبگردي كردن و غيره همگي سبب شده‌اند كه ما بخش عظيمي از زمان خود را صرف كار با گوشي كنيم و از انجام ساير كارهاي خود و صرف زمان با دوستان، آشنايان و فاميل  غافل شويم. بنابراين اعتياد به گوشي به يكي از رايج ترين مشكل گوشي هاي موبايل تبديل شده و كاربران را به شكل محسوس تحت تاثير قرار داده است. متاسفانه براي رفع اين مشكل نمي‌توان به تعميرات سخت افزاري يا راه حل هاي نرم افزاري تكيه كرد! بلكه بايد در رويكرد خود تغيير ايجاد كنيم. ايجاد اين تغيير اگرچه خيلي سخت است، اما مطمئن باشيد كه نتيجه عالي را برايتان به همراه خواهد داشت.

10 مشكل گوشي هاي موبايل : مشكل كم شدن سرعت گوشي

يكي ديگر از رايج ترين مشكل گوشي هاي موبايل مربوط به افت سرعت عملكرد آن ها در گذر زمان مي‌شود. تمام گوشي هاي موبايل با اين مشكل رو به رو هستند و نمي‌توان مدعي شد كه گوشي هاي خاصي از آن مستثنا خواهند بود، اما عموما كند شدن گوش در محصولات رده پايين و با حافظه داخلي كمتر زودتر از ساير محصولات اتفاق مي‌افتد. براي رفع مشكل كند شدن گوشي موبايل توصيه مي‌كنيم از روش ها و راه حل هايي استفاده كنيد كه

10 مشكل گوشي هاي موبايل و آموزش تعمير و رفع آن ها

در نظر داشته باشيد كه كند شدن گوشي ها حداقل در 90 درصد موارد با مسائل نرم افزاري ارتباط دارند و ناشي از مشكلات سخت افزاري نيستند. با اين حال اگر براي رفع كند بودن گوشي خود با مشكل مواجه هستيد و كندي گوشي با روش هاي نرم افزاري ياد شده از بين نمي‌رود، مي‌توانيد از كارشناسان واحد تعمير و پشتيباني موبايل كمك راهنمايي بخواهيد.

10 مشكل گوشي هاي موبايل : پر شدن حافظه گوشي

10 مشكل گوشي هاي موبايل و آموزش تعمير و رفع آن ها

جمع‌بندي

برچسب ها ،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
صفحه اصلی
تبلیغات
درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
پسورد :
پیوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار سایت
  • امروز : 0
  • دیروز : 0
  • افراد آنلاین : 1
  • همه : 0